Darende Haberleri

Darende Haberleri

AK Partili Çalık’tan Darende’ye istihdam müjdesi

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, ‘Darende Tekstilkent’ Projesi kapsamında ilçeye 4 firmanın yatırım taahhütünde bulunduğunu belirterek kurulacak fabrikalarda 400 kişinin istihdam edileceğini söyledi.

Darende Sanayi Esnafından Başkan Gürkan’a Teşekkür

Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Darende Sanayi Sitesi esnaflarını ziyaret etti. Ziyarete Başkan Gürkan’ın yanı sıra MASKİ Genel Müdürü Mehmet Yaşar Karataş, Genel Sekreter Yardımcıları, Daire Başkanları ile şube müdürleri katıldı.

Başkan Gürkan Hizmetlerimiz Ve Yatırımlarımız Devam Edecek

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Darende Irmaklı Mahallesinde altyapı ve üstyapı çalışmalarının tamamlanması nedeniyle düzenlenen açılış programlarına katıldı.

Ağbaba, Dondan Dolayı Darende ve Kuluncak’ta Büyük Kayıp Var

Ağbaba,Darende ve Kuluncak’ta meydana gelen don sonrası bazı bölgelerde kayısıda yüzde 90’a varan ürün kaybı yaşandığını belirterek, “Öyle ucube bir sistemle karşı karşıyayız ki, TARSİM, ürününün tamamı yanan üreticiye 1 kuruş ödeme yapmayacak.Ama poliçe bedelini isteyecek.Böyle bir sigorta sistemi olur mu?” dedi.

Milletvekili Fendoğlu İlçelerdeki Sorunları Dile Getirdi

MHP Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu Yazıhan, Kale, Darende ve Yeşilyurt Köylerinde Ki (Mahalle) Elektrik, Telekom Ve Telefon Şebeke Sorunlarını Gündeme Getirdi.

Hizmetlerimiz Katlanarak Devam Edecektir

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan Darende İlçesi Aşağıulupınar Mahallesinde Kurban Kesilerek Karşılandı

Darende ve Yazıhan Kongreleri Tamamladı

Milliyetçi Hareket Partisi Malatya İl Başkanlığı kongrelerine Yazıhan ve Darende İlçelerinin Kongreleri ile devam ediyor.

Şeyh Pınarı Mesire Alanında 143 Fidan Dikimi Gerçekleştirdi

Malatya Büyükşehir Belediyesi Darende ilçesine bağlı Balaban mahallesinde bulunan Şeyh Pınarı Mesire alanında çevre düzenleme ve fidan dikim çalışmaları gerçekleştirdi.

Malatya’da 2 Mahalle Karantina Altına Alındı

Malatya Valiliği Darende ve Arapgir İlçesinde 2 Mahalle Karantina Altına Alındığını Açıkladı

İlçe Heyetleri ile toplantılara devam ediliyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından 2020 yılında ilçelerde yapılacak olan yatırım ve hizmetlerin ele alındığı çalıştay kapsamında, Darende ve Arguvan heyetleri ile de birer toplantı gerçekleştirildi.

Vali Baruş Darende’de Kurum Yetkilileri ve Muhtarları Bir Araya Getirdi

Malatya Valisi Aydın Baruş Darende’de Kurum Yetkilileri ve Muhtarları Bir Araya Getirdi

Büyükşehir Darende De Çalışıyor

Malatya’nın tüm ilçelerinde asfalt çalışması gerçekleştiren Malatya Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların daha kaliteli ve konforlu seyahat etmesi için Darende ilçesinde asfaltlama çalışmalarına devam ediyor.

Darende Şoförler Odası’nda Gücük güven tazeledi

Darende Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası’nın yapılan genel kurulunda Kasım Gücük güven tazeleyerek yeniden seçildi.