Malatya

Malatya Haberleri

Alp Er Tunga Bulvarı bölge sakinlerine ulaşım konusunda kolaylık sağladı

Büyükşehir Belediyesi Alp Er Tunga Bulvarında Yol Çalışmalarını Tamamladı

Maski, İçme Suyu Çalışmalarına Devam Ediyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, kırsal bölgeler başta olmak üzere Malatya merkezde de altyapı çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ediyor.

Şehit Çocuğu Yiğit Tuğra İçin Sünnet Töreni Düzenlendi

Şehit Esra Köse Başaran'ın (31), biricik oğlu Yiğit Tuğra Başaran'ın Doğanşehir ilçesinde Sünnet Töreni Düzenlendi.

İl Müdürü Macit'den en büyük böğürtlen bahçesi ziyaret

Malatya’nın Doğanşehir ilçesi Sürgü Mahallesi'nde 7 bin metrekare alanda örnek olarak kurulan bölgenin en büyük böğürtlen bahçesi ziyaret edildi..

Başkan Güder’den Berk’e Hayırlı Olsun Ziyareti

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Malatya İl Sağlık Müdürlüğü görevine atanan Dr.Öğr.Üyesi Erhan Berk’e "hayırlı olsun" ziyareti gerçekleştirerek, yeni görevinin kendisine ve Malatya'ya hayırlı olması temennisinde bulundu.

Başkan Güder: Battalgazi’mize Hayırlı Olsun

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’in yoğun gayretleri sonucunda startı verilen Eskimalatya-Hasırcılar yolu üzerinde bulunan Hemzemin alt geçidindeki Tüp Geçit çalışmaları tamamlandı

Haber-Analiz-Başkan Gürkan Beydağı Gibi Arkamızda Durdu..

Yazıya başlamadan önce temel atma törenindeki fotoğraf karesi yorumunu sizlere bırakıyorum.

Büyükşehir Belediyesi Araç Filosunu Güçlendiriyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Malatya genelinde yapmış olduğu hizmetlerin yanında daha kaliteli hizmet üretmek için araç filosunu güçlendirmeye devam ediyor.

Battalgazi’de Yeni İmar Yolu Açma Çalışmaları Sürüyor

Büyüyen ve her geçen gün daha da güzelleşen Battalgazi’de yeni imar yolu açma çalışmalarını aralıksız sürdüren Battalgazi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Ekipleri, Merkez Beydağı Mahallesi’nde 600 metrelik yeni imar yolu açarak, alt temel ve temel serim çalışması gerçekleştirdi.

Başkan Güder’den Minik Kalplere Bayram Hediyesi

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Kurban Bayramı öncesi Göller Köyü’ndeki 59 çocuğa aldığı bayramlık hediyelerle yüzlerini güldürdü.

Battalgazi’de Kurban Kesim Yerleri Belli Oldu

Battalgazi Belediyesi tarafından 9-12 Temmuz tarihleri arasında kutlanacak olan Kurban Bayramında vatandaşların kurbanlarını temiz, hijyenik ve rahat bir ortamda kesmeleri için ilçede 3 farklı kurban kesim noktası belirlendi.

Çiftçilere Dağıtılan Tohumlar Hasat Ediliyor

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Tarla Günü’nde çiftçilerle bir araya gelerek Şubat ayında dağıtılan arpa ve buğday tohumlarının hasat etkinliğine katıldı.

Battalgazi’de Kurban Bayramı Öncesi Tatlıcılara Denetim

Battalgazi Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Kurban bayram öncesi ilçede tatlı üretimi yapan imalathaneler ve satışı yapılan işyerlerinde hijyen denetimi gerçekleştirdi.

Başkan Gürkan Lavanta Hasadına katıldı

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü kontrolünde Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliğinin Geliştirilmesi amacı ile 2018 yılında Arguvan ilçesi İçmece mahallesinde 3 dekarlık alanda Isparta ilinden getirilen 6.000 adet Lavandula Angustifolia çeşidi ile ekimine başlanan Lavanta bitkisinin 2022 yılı hasadına katıldı.

Şehit Özdemir ve Tekedereli İsimleri Kavşaklarda Yaşatılacak

Malatya Büyükşehir Belediyesi, vatanı, bayrağı ve milleti için şahadet şerbetini içen şehitlerinin isimlerinivermiş olduğu kavşaklarda yaşatacak.

Esenlik Süper Market görevlisinden örnek davranış

Malatya’da Esenlik Süper Marketlerde çalışan görevli, içerisinde altın bulunan cüzdanı sahibine ulaştırarak örnek bir davranışa imza attı.

Başkan Güder, Eskimalatya’ya Güzel Bir Meydan Kazandıracağız

Battalgazi Belediyesi tarafından tarihi ve kültürel zenginliği ile ön plana çıkan, birçok yerli ve yabancı turistin ise uğrak mekanı olan Eskimalatya’ya kazandırılacak ‘Meydan Projesi’nin yapımı için atıl durumda bulunan eski Kaymakamlık binasının yıkımına başlandı.

Battalgazi’deki Gül Bahçesi’nde Sona Yaklaşıldı

Battalgazi Belediyesi tarafından Tandoğan Mahallesi’nde yapımı aralıksız devam eden “Gül Bahçesi Projesi”nde sona yaklaşıldı.

Başkan Gürkan,  Yenilenen Horata Vatandaşlarımıza Hayırlı Olsun 

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, yenileme ve çevre düzenleme çalışmalarının tamamlandığı Horata Mesire alanında incelemelerde bulunarak, projede yer alan yenileme çalışmaları hakkında bilgiler aldı.

Toplam 1236 haber.