Kadın; Toplumun Direnç Sebebi, Gelişmenin Ve Uyumlu Bir Yaşamın Öğreticisidir

Milli Beka Hareketi D. Anadolu Bölge ve Malatya İl Başkanı Mehmet Zafer “Kadın Hakları “ günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Kadın Toplumun Direnç Sebebi, Gelişmenin Ve Uyumlu Bir Yaşamın Öğreticisidir
Gündem
Milli Beka Hareketi D. Anadolu Bölge ve Malatya İl Başkanı Mehmet Zafer “Kadın Hakları “ günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Milli Beka Hareketi D. Anadolu Bölge ve Malatya İl Başkanı Mehmet Zafer “Kadın Hakları “ günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Başkan Zafer, Kadının toplumun direnç sebebi, gelişmenin ve uyumlu bir yaşamın öğreticisi olduğunu söyleyerek, insani bir yaşam için toplum bireylerinin kadın üzerindeki spekülasyonlara son vermesi gerektiğini ifade etti.
Yer yüzünde kadına en büyük değeri İslam dini vermiştir diyen Başkan Zafer, İslam Dini öncesi kadınların  hiçbir değerinin olmadığını, kız çocuklarının diri diri toprağa gömüldüğünü belirterek ,İslam Dininin kadını köle pazarından alıp ayaklarının altına Cenneti serdiğini söyledi.
 Başkan Zafer “İnsanı kadın ve erkek olarak yaratan Allah, onları ilahî emirlere eşit düzeyde muhatap kılmıştır. Rabbimiz “Ben, erkek olsun, kadın olsun, sizden hiçbir kimsenin gayretini, emeğini zayi etmeyeceğim” buyruğuyla, kadını ve erkeği eşit mükâfatlandıracağını; suç ve cezalandırmadan bahsederken “Hırsız erkek ile hırsız kadın”, “Zina eden erkek ile zina eden kadın” ifadelerini kullanarak her iki tarafa da eşit ceza vereceğini bildirmektedir. Yine Rabbimiz, “Mümin erkeklere söyle, gözlerini haramdan sakınsınlar, iffet ve namuslarını korusunlar. Mümin kadınlara da söyle, gözlerini haramdan sakınsınlar, iffet ve namuslarını korusunlar” ayetiyle her iki cinsten de aynı duyarlılığı beklediğini haber vermektedir ” dedi.  
Avrupa’nın yakın tarihe kadar kadının insan olup olmadığı yönünde araştırmalar yaptığını biliyoruz diyerek mesajına devam eden Başkan Zafer “bundan 85 yıl önce Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, 5 Aralık 1934’te  dünyada ilk kez kadınlara seçme ve seçilme hakkı verildi. Bizler kadına bu kadar değer veren bir milletken son dönemlerde kadına karşı artan şiddet olayları bize yakışmamaktadır. Ne kültürümüzde, ne dinimizde kadına şiddet kesinlikle yoktur. Kadının hak ettiği değeri  görmesi dileğiyle, bütün kadınlarımızın  “ Kadın Hakları Günü” nü kutluyorum “ dedi.
 

Haber Merkezi Son Güncelleme: 00 0000 00:00
  • Etiketler

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

BUNLARA DA BAKIN